TÜRKİYE'NİN HER NOKTASINA KARGO GÖNDERİLİR.


Zeytinyağının Hiç Bilmediğiniz Kullanım Alanları

Doğanın bir mucizesi olan zeytinyağı, içeriğinde bulunan A, E ve K vitaminleri, demir, potasyum ve kalsiyumlar açısından oldukça zengin olması ile vücudumuza pek çok faydası bulunuyor.
Doğanın bir mucizesi olan zeytinyağı, içeriğinde bulunan A, E ve K vitaminleri, demir, potasyum ve kalsiyumlar açısından oldukça zengin olması ile vücudumuza pek çok faydası bulunuyor. Yemeklerde, salatalarda ve mezelerde sıklıkla tükettiğimiz zeytinyağı, karaciğeri temizleme, sindirimi kolaylaştırma, kemikleri güçlendirme, kan basıncısını düşürme ve metabolizmayı hızlandırma gibi sağlık açısından birçok olumlu etkileri ile dikkat çekmekte.
 
Bunlarla birlikte, zeytinyağının hiç bilmediğiniz kullanım alanları bulunuyor. Sadece yiyeceklerimize tat katmakla kalmayıp aynı zamanda cilt bakım, temizlik gibi birbirinden farklı pek çok alanda zeytinyağının mucizelerine tanıklık etmek mümkün.
 
Gelin, Zeytinyağının kullanım alanlarına hep birlikte göz atalım…
 
Cildinizi Nemlendirir
Cildinizi nemlendirmek için kimyasal nemlendiricilere para vermek oldukça gereksiz olacaktır. Evinizde bulunan zeytinyağı, cildinizi nemlendirmek harika bir yöntem. Pamuğa dökeceğiniz bir iki damla zeytinyağı ile yumuşacık ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak mümkün.
 
Saçlarınızı Besler
Eğer ince telli ve kırılmaya eğilimli saçlara sahipsiniz zeytinyağı kesinlikle saçlarınız denemelisiniz. Pek çok vitamini içerisinde barındıran zeytinyağı, saçlarınızı güçlendirirken hızlı bir şekilde uzamasına da destek olacaktır. 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı bal ile hazırlayacağınız karışımı saçlarınıza uygulayıp biraz bekleyin. Ardından şampuan iyi saçlarınızı yıkayabilirsiniz.
 
Makyaj Fırçalarını Yıkamanıza Yardımcı Olur
Bilenler bilir makyaj fırçası yıkamak oldukça zahmetli bir iştir. Bu noktada zeytinyağı, harika bir çözüm  olarak kullanılmakta. Bir bardak suya ekleceğiniz 2 kaşık zeytinyağından oluşan karışımının içine fırçalarınızı yerleştirerek tertemiz bir şekilde çıkmasını sağlayabilirsiniz.
 
Eşyalarınızın Temizlenmesine Destek Olur
Çaydanlık, tencere gibi mutfak eşyalarınızın yanı sıra, ocak ve fırın gibi beyaz eşyalarınızın temizlenmesinde bir hayli başarılı olan zeytinyağı, biriken yağ ve kirleri kolay bir şekilde kaldıracaktır. Tek yapmanız gereken biraz zeytinyağını bir bez yardımı ile eşyalarınıza uygulamak.
 
Mobilyalarınızın Parlamasını Sağlar
Yıpranmış ve hafif çizikler meydana gelmiş mobilyalarınız için zeytinyağı oldukça pratik yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Yumuşak bir beze, 1 kaşık zeyinyağı ekleyin ve mobilyalarınızı nazik bir şekilde ovun. Tahta yüzeylerin saniyeler için parıl parıl olacağını gözlemyebilirsiniz.
 
Pişik Tedavisi için Alternatif Çözüm Sunar
Özellikle yaz aylarında bebeğinizin bezinden dolayı poposunda pişik ve kızarıklar oluşabilir. Bu sorunu iyi şekilde ve doğal yollarla ortadan kaldırmak mümkün. Pişik veya kızarığın üzerine süreceğiniz birazcık zeytinyağı bebeğinizin rahatlaması sağlayacaktır.
 
 

Bunları da Blog

Bizi tercih ederek en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Doğan Güneş Değerleri

Bizi tercih ederek en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlara alabilirsiniz.

100% Doğal

Sitemizde bulunan tüm ürünler %100 doğal olup asla katkı içermez.

Sağlık Her Şeydir!

Ürünlerimizi en sağlıklı koşullarda paketliyor ve sizlere ulaştırıyoruz.

Doğadan Sofranıza

Yerken kendinizi Hatay'ın dağlarında hissedeceksiniz.

İrtibat Kur

İletişim Bilgileri

Gönder