TÜRKİYE'NİN HER NOKTASINA KARGO GÖNDERİLİR.


Tatlı Biber Salçası

Tatlı biber salçası almak istiyorum ama, acı olmasın diyorsanız tam da adresine geldiniz. Yöresel ürünler satış platformu olarak, salça çeşitleri kategorimizdeki zenginlik taktire şayandır.
 Tatlı salça biber almak istiyorum ama, acı olmasın diyorsanız tam da adresine geldiniz. Yöresel ürünler satış platformu olarak, salça çeşitleri kategorimizdeki zenginlik taktire şayanadır. Bunların içersinde konuya bahis olan tatlı biber salçası da vardır. Geniş müşteri kitlemizin olmasından dolayı, acı-tatlı ve orta tatlılıkta salça biber siz değerli müşterilerimizin tercihine sunuyoruz. Daha ekim aşamasında biberlerin tohumu belirlenerek ekime başlanılmaktadır.
 
İklim verimliliği zengin olan Hatay yöremizden hasat edilen biberler kullanarak yapılması çok önemlidir. Ve kurutma aşamasındada bu ilimizin ikliminde kurutması, salça biberi dahada lezzetli hale getirmektedir. Doğal yollarla yapılmasına ise paha biçilemez. Fabrikasyon ürünlerin cirit attığı Dünyamızda, ev yapımı doğal ürünler bulmak çok gayret istemektedir.  
 
Tatlı Biber Salçası Nedir?
Bilindiği üzere yemeklerin ana katıklarından olan salça, lezzet açısından oldukça önemlidir. Aslı bakımdan bildiğimiz manavlardaki  kırmızı biberin ta kendisidir. Kapya biber diyede tanınmaktadır. Hatta okadar özdeşleşmişki, kapya biber salçası diye nam salmıştır. Mevsimi geldiğinde toplanan tatlı biberler, derin bir kıyıma maruz bırakılarak çekili. Akışkan şekle gelen biber, daha sonra kurutulmak üzere güneşe bırakılır. Yaygan (yassı) tepsi ve benzeri şeyler içerisine kalınlığı 4-5 santimetre olacak şekilde dökülür.
 
Sizin bulunduğunuz mevsime ve coğrafi konuma göre bekletme, ara ara karıştırma işlemleri farklılık gösterebilir. Ondan dolayı genel bir anlatım yolunu tercih ettik. Güneşte bekletilirken sürekli kontrol edilmeli, yüzü siyahlaşmadan karıştırılmalıdır. Son olarakta finalde istediğiniz kıvama gelince toplamaya ve fıçılara doldurmaya başlayabilirsiniz. Bizim yörede çok çekişmesini bekliyorlar. Diğer yerlerde biraz daha akışkan bırakıyorlar. Tercih sizlere kalmış. Bu arada tepsilere bırakıldığı ilk günlerde (3. 4. gün) tuz atmayı unutmayın.
 
Tatlı Biber Salçası Satın Al
Ülkemizde birçok yöresel bölgelerde salça yapımı sürdürülmektedir, fakat yapımı aşamasında kaynatmak yerine güneş ışığından yararlanılarak kurutulması hasebiyle Hatay'a özgü bu tarz; lezzet ve kalite bakımından kendisinden söz ettirmektedir. Tamamen doğal yollarla yapılan bu ürüne sitemizin ilgili menülerinden ulaşabilirsiniz. Kargolarınız geldiği zaman, bir tatlı kaşığı ile tadına bakınca lezzeti ve esansına hayran kalacaksınız. Tamamen ev yapımı tarzında doğal tatlı biber salçası satın almış olduğunuzdan dolayı bizlere teşekkür edeceksiniz.
 
Türkiye'nin her yerine telefonla sipariş verebilirsiniz. Hatay biber salçası fiyatları ve satın almak için nasıl bir yol izleyeceğinizi açıkladık. Ara ara önemli gördüğümüz konulara değindik.Şimdiden afiyet olsun.

Bunları da Beğenebilirsiniz

Sizin İçin Benzer Ürünleri Listeledik.

Acı Biber Salçası

Hatay yöresinde mevsiminde taze olarak toplanan biberler, temizlenip doğrandıktan sonra çekilir.Daha sonra kaya tuzu ilave edilerek güneşte kurutulmaya bırakılır.

Domates Salçası

Salça özellikle domatesin ve olgunlaşmış kırmızı biberin çeşitli metodlarla koyulaştırılmış özü. Yemeklere lezzet ve kıvam vermek, yemeklerin gıda değerini arttırmak için kullanılır.

Doğan Güneş Değerleri

Bizi tercih ederek en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlara alabilirsiniz.

100% Doğal

Sitemizde bulunan tüm ürünler %100 doğal olup asla katkı içermez.

Sağlık Her Şeydir!

Ürünlerimizi en sağlıklı koşullarda paketliyor ve sizlere ulaştırıyoruz.

Doğadan Sofranıza

Yerken kendinizi Hatay'ın dağlarında hissedeceksiniz.

İrtibat Kur

İletişim Bilgileri

Gönder